Erzincan da Size Neler Öneriyoruz

Erzincan da Size Neler Öneriyoruz

ERZİNCAN EKŞİSU MESİRE ALANI

Erzincan’a geldiğinizde gezilmesi gereken yerleri kısaca sizlerle paylaşalım. Öncelikle şehir merkezine 11-12 km uzaklıkta olan ve son zamanlarda çok güzel çalışmalar yapılarak Erzincan’ın en güzide mesire alanlarından olan ve ayrıca maden suyu ile meşhur olan Ekşisu Mesire Alanı’na gitmenizi tavsiye ederim.

 

 

 

 

 

 

 

 

ERZİNCAN GİRVELİK ŞELALESİ (ÇAĞLAYAN BELDESİ)

Girvelik Şelalesi Erzincan merkezden 33 km uzaklık mesafesinde bulunan bir doğa ve turistlik alanıdır Erzincan Girvelik şelalesi eşsiz doğası, bol oksijeni ve tertemiz havası ile tam insanın ruhunu dinlendiriyor. Burada akan şelalenin yanında suyun sesinden sanki bir müzik dinler gibi pikniğinizi yapabilirsiniz. Ayrıca hemen şelalenin alt tarafında bulunan restoranlarda kendi havuzlarında yetiştirilen taze alabalık ve ızgaraları tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı misafirleri ağırlayan Erzincan Girvelik Şelalesi kışın da ayrı güzelliklere bürünüyor. ERZİNCAN SIRAÇ OTO KİRALAMA ailesi olarak bu güzel yeri de sizlere tavsiye ederiz.

 

 

 

ERZİNCAN  KEMALİYE  KARANLIK KANYON

Erzincan'a 153 km mesafede olan ve Kemaliye ilçe sınırlarında yer alan Karanlık Kanyon Dünyadaki en büyük 2. Kanyonlarından biridir. Amerika’da bulunan Grand Kanyonundan sonra gelen 2. En büyük Kanyondur. Ülkemizde en güzel yerlerden karanlık Kanyon Karasu Nehri üzerinde Keban Barajından 17 Km uzunluğundandır. İnsanların çıkması asla mümkün olmayan dağcılar kaya tırmanışçıları hariç. Yüksek ve dik yamaçları inanılmaz güzellikte kesinlikler ziyaret edilmelidir bot turlarını da yapmanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

ERZİNCAN TERZİ BABA

Erzincan’a geldiğinizde maneviyatınız için Terzi baba kabrini ve hemen yanında yer alan Erzincan Garnizon Şehitliğini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Terzi Baba Hazretleri A. Hicrî 1195 (m.1780) yılında, bazı rivayetlere göre Erzurum'da bazılarına göre de Erzincan'da doğmuştur. Adı, Muhammed Vehbi'dir. "Hayyat Vehbi" olarak şöhret bulmuştur. 1264 (m.1847) yılında Erzincan'da vefat etmiş ve (isminin de verilmiş olduğu) dergâhının bulunduğu yere defnedilmiştir. Erzincan’ın manevi mimarı gözü ile bakılan Terzibaba'nın mezarı, kendi adıyla anılan şehir mezarlığının girişinde yer almaktadır.

 

 

 

 

ERZİNCAN DA NERDE YEMEK YİYEBİLİRİZ


Erzincan’da Döner için en doğru adreslerden biri Erzincan Döner Restoran. Şehir merkezindeki mekânın et döneri ve lahmacunu misafirlerinden tam puan almış. Yemekten sonra Erzincan’ın gözdesi olan Arzen Cafe’nin enfes tatlılarında tadına bakmayı ihmal etmeyin

Şehir merkezinden 11 km uzaklıktaki Taşçı Konağı otantik bir atmosfere sahip. Tarihi konağın hem içi hem de bahçesi özenle dekore edilmiş. Misafirlerini Türk Sanat Müziği parçaları eşliğinde ağırlayan konak özellikle kebap ve balıkları ile meşhurdur.

Biraz daha halkın içinden ciğer yemek isterseniz Erzincan Yeni sanayi sitesinde Bereket Ciğerciden harika bir ciğer yiyebilirsiniz
 

Merkezdeki Konak Mazlum Restoran’ın Teras katında döner, İskender, kebap ve pide çeşitleri Erzincan’da tatmanız gereken lezzetler arasında. Modern çizgilerle dekore edilmiş mekânın Kuzu büryanını denemeyi ihmal etmeyin.